Sparta Praha a Maďarská reprezentácia prvý krát v Košiciach!

V sobotu 23. apríla sa uskutočnilo finále 1. ročníka Cassovia Open ligy. Vo finále vyhral Technic Košice nad tímom Bedrock Red Wings 5:3 a získal titul „košického šampióna“. Na treťom mieste sa umiestnil klub Gama Košice, ktorý vyhral nad Sightseetermi s kapitánom Štefanom Tomčom. Na ďalších miestach sa umiestnili Žltý sneh B, Warriors s kapitánom Jakubom Šimoňákom a JNN.

Pripomeňme, že do prvého ročníka amatérskej ligy, ktorá nadviazala na dlhoročnú prácu Ivana Malica sa prihlásilo 7 tímov z Košíc. Súťažilo sa systémom každý s každým a záverečnými zápasmi o umiestnenie. Počas 7 kôl sa tak odohralo spolu 26 súbojov v športovej hale pri SOŠ Ostrovského. Cassovia Open liga sa tak stala jedinečnou medzi amatérskymi súťažami, ktoré sa väčšinou hrajú systémom 4+1 na malom ihrisku.

Do budúceho ročníka organizátori Jozef Halás a Miloslav Slávik plánujú s rozšírením ligy o nové tímy z východného Slovenska a systematickú prácu s rozhodcami. Košice tak potvrdia svoju pozíciu bašty slovenského florbalu nielen na extraligovej ale aj amatérskej úrovni.